Náš příběh

Příběh našich ručně vyráběných šperků Moldavite Energy začíná naplno až v roce 2017.

Naším domovem jsou jižní Čechy. Právě zde jsou největší lokality s nejkrásnějšími vltavíny na světě. Vltavín je mým koníčkem již přes deset let. Nosím ho u sebe už od dětství.  Vím jakou má sílu a jak moc dokáže ovlivnit lidský život. Náš cíl je, aby tu energii mohl čerpat každý, kdo o ni má opravdový zájem. Právě proto název Moldavite Energy. Vltavín vždy doprovází přírodní korálky minerálů, zkamenělin a exotických dřevin.

Šperky, které vyrobíme, nejsou pouze módním doplňkem, mají mnohem hlubší význam.

Pamatujte, že vltavín si nevybíráte Vy, to vltavín si vybírá Vás!

Vltavín

Teorií o vzniku vltavínů bylo vysloveno několik. Ačkoli se všechny  v dané době zdály jakkoli důvěryhodné, v současné době je považován za zdroj vltavínů impaktový  kráter Ries nacházející se v Německu a to nejen proto, že vznik kráteru je časově shodný se stářím vltavínů. Kráter u města Stuttgart způsobil obrovský meteorit o rozměru asi 5 km2, který na místo dopadl před 14,7 miliony let. Průměr kráteru je 25 km a jeho hloubka je pravděpodobně 3 km.

Při dopadu meteoritu vznikly teploty možná až deseti tisíc stupňů  doprovázeny obrovskými tlaky. Dopad meteoritu způsobil velkou explozi, při níž se horniny povrchu Země a meteoritu roztavily, horniny se smísily a vzniklo z nich zelené sklo (vltavín). Svůj tvar získaly při průletu atmosférou a následným dopadem.Takzvaný vltavínový déšť  následně dopadl na území jižních Čech a jihozápadní Moravy, v podobě zelených skel, dnešních vltavínů.

 Dopad meteoritu měl vliv na planetu podobný jako sopečný výbuch. Došlo k odstínění slunce, menšímu ochlazení planety a silným přívalovým dešťům, které vltavíny unášely do jezerních pánví. Tam ležely miliony let, půdní roztoky pozvolna rozpouštěly svrchní vrstvu vltavínů a vytvářely bohatou skulptaci. Povrch tohoto českého tektitu je modelovaný přírodně vzniklými nerovnostmi v podobě důlků, jamek, žlábků, rýh a výčnělků dosahujících různé velikosti a hloubky.

U vltavínu můžeme obdivovat široké spektrum zelené barvy, zajímavé tvary s bohatě členěným povrchem.


 

FREE SHIPPING WORLD WIDE

 

MONEY BACK GUARANTEE

 

ONLINE SUPPORT 24/7